vidgrids.com : Online Video Search & Discovery Engine :

Ismail Qemali Vlora Pavarsia Videos

Shpallja e Pavarsise ne Vlore 1912 Ismail Qemali
Shpallja e Pavarsise ne Vlore 1912 Ismail Qemali

Video emocionuese.

Festohet pavarësia në Vlorë, Shqipëria 101 vjet shtet - News, Lajme - Vizion Plus
Festohet pavarësia në Vlorë, Shqipëria 101 vjet shtet - News, Lajme - Vizion Plus

http://vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Festohet sot në të gjithë vendin 101-vjetori i shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Aktivitete...

Ylli Baka ft Ansambli Cipini - 100 vjetori pavarsise  (MaxProduction)
Ylli Baka ft Ansambli Cipini - 100 vjetori pavarsise (MaxProduction)

[Film] Nentori i Dyte HD (1982)
[Film] Nentori i Dyte HD (1982)

Film Shqiptar Sander Prosi, Robert Ndrenika, Reshat Arbana, Viktor Zhusti, Mario Ashiku, Guljelm Radoja, Agim Shuke, Luan Qerimi, Piro Malaveci, Spiro Urumi, Bujar Lako, Vangjel Heba, Hajrie...

Pavaresia e Shqiperis: 28 Nentor 1912 - 2014
Pavaresia e Shqiperis: 28 Nentor 1912 - 2014

Shpallja e Pavarësisë ose Deklarata e Pavarësisë është shpallja e pavarësisë së Vilajetit shqiptar nga Perandoria Osmane. Shqipëria u vetëshpall e pavarur në Vlorë më...

James Belushi congratulates Albania's Independence Day28 Nov
James Belushi congratulates Albania's Independence Day28 Nov

James Belushi congratulates Albania's Independence Day28 November James Belushi pershendet Shqiptaret per 28 Nentorin diten e pavarsise flamuri ismail qemali vlore vlora shqipe albanian...

Noizy - 100 Vjet Shtet (Prod. by A-Boom & DurimKid)
Noizy - 100 Vjet Shtet (Prod. by A-Boom & DurimKid)

Instagram : https://instagram.com/ZiniZin MusicVideo: Noizy - 100Vjet Shtet - Lyrics: Noizy - Beat: A-Boom & DurimKid - Mix/Master: A-Boom & DurimKid - Video: 3R-Production -------------------...

102 vjet Pavarësi/ Kampionët e Botës ngrenë flamurin në Vlorë- Ora News- Lajmi i fundit-
102 vjet Pavarësi/ Kampionët e Botës ngrenë flamurin në Vlorë- Ora News- Lajmi i fundit-

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Tirane- Shqipëria feston sot 102 vjetorin e pavarësisë, dhe Tirana e Vlora janë qendrat e festimeve. Si çdo vitë e gjithë Shqipëria...

A1 Report - 28 Nëntori, në Vlorë Nishani Rama dhe Meta. Mungon opozita
A1 Report - 28 Nëntori, në Vlorë Nishani Rama dhe Meta. Mungon opozita

TIRANE- Sot festohet 101 vjetori i Pavarësisë. Vlora, aty ku më 28 nëntor 1912 Ismail Qemali ngriti flamurin e pavarësisë, gjatë gjithë ditë është kryeqendra e festimeve dhe priti...

Petrit Lulo ft Fahrije Zogaj - Nje Komb nje Flamur (Official Video HD)
Petrit Lulo ft Fahrije Zogaj - Nje Komb nje Flamur (Official Video HD)

Petrit Lulo ft Fahrije Zogaj - Nje Komb nje Flamur (Official Video) Facebook - https://facebook.com/PetritLuloOfficial Teksti - Arben Duka Kompozimi - Alban Hoxhaj Orkestrimi - Alban Hoxhaj...

Monumenti për Ismail Qemalin - Vizion Plus - News - Lajme
Monumenti për Ismail Qemalin - Vizion Plus - News - Lajme

Ndërsa afrohet 100-vjetori i pavarësisë, Vlora qyteti ku u ngrit flamuri, kërkon te jete kryeqendra e aktiviteteve me 28 nëntor. Pas përplasjeve me qeverinë se nuk i ka akorduar fonde,...

Niperit e Ismail Qemalit teke Familja Jashari dhe Buletini -Kosove Nentore 2012
Niperit e Ismail Qemalit teke Familja Jashari dhe Buletini -Kosove Nentore 2012

Niperit e Ismail Bej Vlores teke Familja Jashari dhe Boletini - Kosove Nentore 2012.Me rastin e 100 vjetorit te Shpalljes se Pavarsise.

Maya - Vlora (Official Video HD)
Maya - Vlora (Official Video HD)

Facebook: http://facebook.com/ArkivaShqip Realizuar nga Max Production Producer and Rightsholder: Maya.

Nëntori i Dytë
Nëntori i Dytë

Filmi "Nëntori i Dytë" është lansuar në vitin 1982. ○ Regjisor V.Gjika. ○ Interpretojnë: Sandër Prosi, Ismail Qemali, Bujar Lako, Luigj Gurakuqi, Reshat...

Historia e Ismail Qemalit ( Bej Vlora )
Historia e Ismail Qemalit ( Bej Vlora )

Ka qenë udhëheqës i shquar i Lëvizjes Kombëtare Shqiptare dhe kryeministër i parë i Shqipërisë së pavarur. Lindi në Vlorë më 1844 në një familje çifligare. Pasi kreu shkollën...

Pse pavarsia nuk u shpall në Shkup por në Vlorë (Dokumentar)
Pse pavarsia nuk u shpall në Shkup por në Vlorë (Dokumentar)

Dokumentari "Pse pavarsia nuk u shpall në Shkup por në Vlorë" u realizua nga Unique Code, Unioni i Nxënësve dhe Ar-Fiss Production.

Kush e ngriti flamurin? ... e verteta e fshehur
Kush e ngriti flamurin? ... e verteta e fshehur

Ismail Qemali nuk ishte ai që ngriti flamurin për herë të parë në Vlorë siç kemi mësuar deri më tani nga librat e komunizmit. E vërteta mund të mos i pëlqej dikujt por ishte Hoxhë...

100 Vjetori Pavarsise - Johnny_B ( Official Shqipet 2012)
100 Vjetori Pavarsise - Johnny_B ( Official Shqipet 2012)

Official fan page FACBOOK...http://facebook.com/JohnnyB.OFFICAL Ref:x2 Sot esht dit e madhe O enderr shqipetare Nuk sheh kund ne bote Shqiponje dy krenare Askund s'mund te gjesh Flamur.

Vallja e Pavarsise Shkolla Fillore Ismail Qemali
Vallja e Pavarsise Shkolla Fillore Ismail Qemali

vallja e pavarsise , nga ilir shaqiri.

Fokus Tv  MedCom  Symposium Universiteti Pavaresia Vlore
Fokus Tv MedCom Symposium Universiteti Pavaresia Vlore

U zhvillua prane Universitetit te Catanias nga data 13-14 Nentor 2009 Kongresi i Komunikimit ne Mesdhe , me fokus shfrytezimin eficent te burimeve ne Mesdhe, ku u bene bashke faktore te ...

Cili je ti more burre?! (Ismail Bej Vlora)
Cili je ti more burre?! (Ismail Bej Vlora)

Kushtuar Ismail Bej Vlores.

November 28, 2012, Vlore www.gjinoproduction.tk, festimet e pavarsise
November 28, 2012, Vlore www.gjinoproduction.tk, festimet e pavarsise

festimet e 100 vjetorit te pavarsise ne Vlore November 28, 2012, Vlore gjinoproduction.tk, festimet e pavarsise kolona zanore muzika e filmit "dimri i fundit"

Vlora Channel Ceremoni Inagurimi Universiteti Pavaresia Vlore Albania
Vlora Channel Ceremoni Inagurimi Universiteti Pavaresia Vlore Albania

Universiteti Pavaresia Vlore hapi dyert e veta me nje ceremoni festive madheshtore inagurimi. Me pjesemarrjen e autoriteteve me te larta te qeverisje qendrore dhe lokale, Prefektures, Bashkise,...

vlora vlora     Grupi Ismail Qemali
vlora vlora Grupi Ismail Qemali

kenge te grupit ISMAIL QEMALI KANINE zgjedhur nga repertori i ketij grupi .Piro bregu dhe Fatjon Hyseni ju pershendesin ne kete 100 vjetor te PAMVARESISE te Shqiperse.

Struga ne Vlore me rastin e 100 vjetorit te pavarsise.
Struga ne Vlore me rastin e 100 vjetorit te pavarsise.

100 vjetori Pavarsise;Struga ne Vlore 28/12/2012,;

Vladimir Meminaj,,,per,,,Ali Asllani ishte poet, atdhetar ..1
Vladimir Meminaj,,,per,,,Ali Asllani ishte poet, atdhetar ..1

LADI JU PERSHENDETE .· · ·... ♫♥• Ali Asllani, poeti i dashurisë Ali Asllani u lind në Vajzë të Vlorës ku që në moshë të re mbeti jetim. Në...

Ismail Qemali - dokumentar - TV Planet - Janar 2012
Ismail Qemali - dokumentar - TV Planet - Janar 2012

Cikli: Firmëtarët e Pavarësisë Gazetare: Rudina Dobi Kamera: Bledar Abazi Montazhi: Redi Veshi Familjarët e Ismail Qemalit: Kleoniqi Jaupllari, Juxhin Jaupllari, Arjana Vlora (Arjana...

100 Vjet Pavarsi // Dokumentari Rivalet e heshtur Pj. 1
100 Vjet Pavarsi // Dokumentari Rivalet e heshtur Pj. 1

Rivalet e Heshtur. Dokumentar Shqiptar me 2 pjesë, prodhim I Tring Tv 2012 Një dokumentar nga Matilda Terpollari, mbi "udhëtimin " dhe fatin e figurës së Ismail Qemalit pas vitit 1944....

Trimat luftetare Ismail Bej Vlora (Qemali) e Isa Boletini -Tomorr Lelo,Nazif Cela.
Trimat luftetare Ismail Bej Vlora (Qemali) e Isa Boletini -Tomorr Lelo,Nazif Cela.

Asambli folklorik ''Cipini'' Kendojne:Tomorr Lelo,Nazif Cela e grupi folkrorik i asamblit Cipini Montazh Ardian Mandili Shikim e degjim te kendshem.

VLORE....PERUROHET BUSTI I ISMAIL QEMALIT...REAL RTV
VLORE....PERUROHET BUSTI I ISMAIL QEMALIT...REAL RTV

Ariana Vlora - Mbesa e Ismail Qemalit - në emisionin Parfume - TV Scan - 2012
Ariana Vlora - Mbesa e Ismail Qemalit - në emisionin Parfume - TV Scan - 2012

Ariana Vlora TV Scan - emisioni Parfume Mbesa e Ismail bej Vlores (Ismail Qemali) TV Scan, Korrik 2012.

Ismail Qemali dhe Isa Boletini ne Vlore
Ismail Qemali dhe Isa Boletini ne Vlore

Ngritja e flamurit në Vlorë - Vizion Plus - News - Lajme
Ngritja e flamurit në Vlorë - Vizion Plus - News - Lajme

Ashtu si 100 vjet me pare ne sheshin e Flamurit ne Vlorë jane bashkuar shqiptaret e Tiranes, Prishtinës, Shkupit, Podgoricës për te kremtuar një shekull pavarësi. Mijëra qytetareve te...

VLORE MUZEU I PAVARSISE
VLORE MUZEU I PAVARSISE

Vizitoni oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota.

DOKUMENTAR -"ISMAIL QEMALI QE NUK KEMI NJOHUR"
DOKUMENTAR -"ISMAIL QEMALI QE NUK KEMI NJOHUR"

Albania - 1,400 year war
Albania - 1,400 year war

Iliria "Shqipëria e Madhe" - Pavarësia e Kosovës - Declaration of Independence of Kosova History of Albania Illyrians Balkan League of Prizren Vilayet of Kosovo Dardaner und Makedonen...

Dita e Flamurit ne Vlore - Vizion Plus - News - Lajme
Dita e Flamurit ne Vlore - Vizion Plus - News - Lajme

Pikërisht ne këtë godine ne qytetin e Vlorës qëndroi Ismail Qemali me qeverinë e pare, pas shpalljes se pavarësisë qe i dha fund pushtimit otoman. Prej vitesh ndërtesa nga ku u morën...

NGRITJA E FLAMURIT NË VLORË ME 28 NËNDOR 1912--'NËNTORI I DYTË '
NGRITJA E FLAMURIT NË VLORË ME 28 NËNDOR 1912--'NËNTORI I DYTË '

Rrugëtimi i kalorësve drejt Vlorës - Vizion Plus - News - Lajme
Rrugëtimi i kalorësve drejt Vlorës - Vizion Plus - News - Lajme

Kalorësit e pavarësisë, ashtu siç kane nisur t'i quajnë rendom, vijojnë rrugëtimin drejt Vlorës. Nje dite me pare ata përshkuan qytetin e Durrësit, per t'u nisur drejt Fierit. Te...

VLORE MOJ BUKURI   KRENAR ALIRAJ
VLORE MOJ BUKURI KRENAR ALIRAJ

kenge e vlores per 100 vjetorin e pavarsis nga kengetari talentuar krenar aliraj.

Opinion - Perandoria osmane dhe historia e shqiperise! (14 nentor 2011)
Opinion - Perandoria osmane dhe historia e shqiperise! (14 nentor 2011)

Facebook: https://facebook.com/tvklan Emision LIVE nga Blendi Fevziu ne KLANHD & TVKLAN.

A1 Report - Vlorë, DSHP mbyll 4 shkolla mungojnë kushtet higjieno-sanitare
A1 Report - Vlorë, DSHP mbyll 4 shkolla mungojnë kushtet higjieno-sanitare

VLORE- Katër shkolla në Vlorë janë mbyllur ditën e sotme nga Drejtoria e Shëndetit Publik për shkak se nuk përmbushin kushtet e nevojshme higjieno-sanitare. Sipas DSHP në Vlorë shkollat...

Vlora, një dite para "pavarësisë" - Vizion Plus - News - Lajme
Vlora, një dite para "pavarësisë" - Vizion Plus - News - Lajme

Jane me mijera shqiptaret qe sot nderojnë kontributin e burrave qe ne 28 nentor ngritën flamurin shqiptar ne Vlore. Kurioze, krenare, entuziaste ata shohin Shqipërinë e nje shekulli me...

Dy foto të rralla të ceremonisë së varrimit të Ismail Qemalit; U vra apo vdiq Ismail Qemali ?
Dy foto të rralla të ceremonisë së varrimit të Ismail Qemalit; U vra apo vdiq Ismail Qemali ?

VLORË - Dy fotot që shoqërojnë këtë shkrim botohen për herë të parë. Ato publikohen përmes Agjensise Telegrafike Shqiptare nga studiuesi vlonjat Fahri Shaska, i cili i ka siguruar...

Festimet për 100 vjetorin e pavarësisë në Durrës, Vlorë
Festimet për 100 vjetorin e pavarësisë në Durrës, Vlorë

Njëqind vjetori i pavarësisë është festuar në qytetet Vlorë, Durrës, Shkodër, Korçë, Peqin. Në sheshet kryesore është bërë ngritja e flamurit në mënyrë simbolike dhe në...

Cili je ti more burre! Ismail Bej Vlora
Cili je ti more burre! Ismail Bej Vlora

Kjo Kenge Esht Ber Per Ismail Qemalin Bej Vlore.

JAVA OLIMPIKE SHKOLLA 9-VJECARE "ISMAIL QEMALI"
JAVA OLIMPIKE SHKOLLA 9-VJECARE "ISMAIL QEMALI"

Kenge Labe:PRITE VLORE BIRIN TENDE
Kenge Labe:PRITE VLORE BIRIN TENDE

Ne kuadrin e 100 vjetorit te shpalljes se pavaresise,Trupa e Teatrit Kombetar jep premieren:"ENDERRA E ISMAIL QEMALIT"me regji te Z.Spiro Duni.Grupi polifonik i perbere nga disa dashamires...

Related Producers: vizionplusalbaniashqiptarjatvgemapo01392stfrtvoranews1unipavaresiavloreshoqatamdcchannelonealrealvlore1970940folkplustvtringdigitaltvgimpejazelo972lulnazaj1kengelabelorietsvidfun0072eR0LWdkIbJTYj5ahMx33wtelevizioniklanvidallotogjergjsadirajarkivashqipH0xi9j7rxb3HgzTyC9sblgendrichannelpetritluloofficialbl00dyalb0hFyRLfGxcG0sPIHiwSIy7wflorivlore2012arfissofficialnyvinnyvellezeritrexhepitheurbancoverJezQ10dTM0pX4Zwspr_8iwbetasupervideosjohnny13hiphopthisisnoizy

Find the Videos, Producers, & Vloggers You Want Faster