vidgrids.com : Online Video Search & Discovery Engine :

Ismail Qemali Vlora Pavarsia Videos

Shpallja e Pavarsise ne Vlore 1912 Ismail Qemali
Shpallja e Pavarsise ne Vlore 1912 Ismail Qemali

Video emocionuese.

Ylli Baka ft. Ansambli Cipini - 100 Vjetori i pavarsise (Official Video)
Ylli Baka ft. Ansambli Cipini - 100 Vjetori i pavarsise (Official Video)

AlbatradePlus (c)

Historia e Ismail Qemalit ( Bej Vlora )
Historia e Ismail Qemalit ( Bej Vlora )

Ka qenë udhëheqës i shquar i Lëvizjes Kombëtare Shqiptare dhe kryeministër i parë i Shqipërisë së pavarur. Lindi në Vlorë më 1844 në një familje çifligare. P...

[Film] Nentori i Dyte HD (1982)
[Film] Nentori i Dyte HD (1982)

Film Shqiptar Sander Prosi, Robert Ndrenika, Reshat Arbana, Viktor Zhusti, Mario Ashiku, Guljelm Radoja, Agim Shuke, Luan Qerimi, Piro Malaveci, Spiro Urumi,...

Pse pavarsia nuk u shpall në Shkup por në Vlorë (Dokumentar)
Pse pavarsia nuk u shpall në Shkup por në Vlorë (Dokumentar)

Dokumentari "Pse pavarsia nuk u shpall në Shkup por në Vlorë" u realizua nga Unique Code, Unioni i Nxënësve dhe Ar-Fiss Production.

Vallja e Pavarsise Shkolla Fillore Ismail Qemali
Vallja e Pavarsise Shkolla Fillore Ismail Qemali

vallja e pavarsise , nga ilir shaqiri.

Maya - Vlora (Official Video HD)
Maya - Vlora (Official Video HD)

Facebook: http://facebook.com/ArkivaShqip Realizuar nga Max Production Producer and Rightsholder: Maya.

Trimat luftetare Ismail Bej Vlora (Qemali) e Isa Boletini -Tomorr Lelo,Nazif Cela.
Trimat luftetare Ismail Bej Vlora (Qemali) e Isa Boletini -Tomorr Lelo,Nazif Cela.

Asambli folklorik ''Cipini'' Kendojne:Tomorr Lelo,Nazif Cela e grupi folkrorik i asamblit Cipini Montazh Ardian Mandili Shikim e degjim te kendshem.

November 28, 2012, Vlore www.gjinoproduction.tk, festimet e pavarsise
November 28, 2012, Vlore www.gjinoproduction.tk, festimet e pavarsise

festimet e 100 vjetorit te pavarsise ne Vlore November 28, 2012, Vlore gjinoproduction.tk, festimet e pavarsise kolona zanore muzika e filmit "dimri i fu...

Cili je ti more burre?! (Ismail Bej Vlora)
Cili je ti more burre?! (Ismail Bej Vlora)

Kushtuar Ismail Bej Vlores.

vlora vlora     Grupi Ismail Qemali
vlora vlora Grupi Ismail Qemali

kenge te grupit ISMAIL QEMALI KANINE zgjedhur nga repertori i ketij grupi .Piro bregu dhe Fatjon Hyseni ju pershendesin ne kete 100 vjetor te PAMVARESISE te ...

James Belushi congratulates Albania's Independence Day28 Nov
James Belushi congratulates Albania's Independence Day28 Nov

James Belushi congratulates Albania's Independence Day28 November James Belushi pershendet Shqiptaret per 28 Nentorin diten e pavarsise flamuri ismail qemali...

Ismail Qemali dhe Isa Boletini ne Vlore
Ismail Qemali dhe Isa Boletini ne Vlore

Noizy - 100 Vjet Shtet (Prod. by A-Boom & DurimKid)
Noizy - 100 Vjet Shtet (Prod. by A-Boom & DurimKid)

Instagram : https://instagram.com/ZiniZin MusicVideo: Noizy - 100Vjet Shtet - Lyrics: Noizy - Beat: A-Boom & DurimKid - Mix/Master: A-Boom & DurimKid - V...

Struga ne Vlore me rastin e 100 vjetorit te pavarsise.
Struga ne Vlore me rastin e 100 vjetorit te pavarsise.

100 vjetori Pavarsise;Struga ne Vlore 28/12/2012,;

100 Vjet Pavarsi // Dokumentari Rivalet e heshtur Pj. 1
100 Vjet Pavarsi // Dokumentari Rivalet e heshtur Pj. 1

Rivalet e Heshtur. Dokumentar Shqiptar me 2 pjesë, prodhim I Tring Tv 2012 Një dokumentar nga Matilda Terpollari, mbi "udhëtimin " dhe fatin e figurës së Ism...

102 vjet Pavarësi/ Kampionët e Botës ngrenë flamurin në Vlorë- Ora News- Lajmi i fundit-
102 vjet Pavarësi/ Kampionët e Botës ngrenë flamurin në Vlorë- Ora News- Lajmi i fundit-

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Tirane- Shqipëria feston sot 102 vjetorin e pavarësisë, dhe Tirana e Vlora janë qendrat e festimeve. Si çdo ...

Ismail Qemali - dokumentar - TV Planet - Janar 2012
Ismail Qemali - dokumentar - TV Planet - Janar 2012

Cikli: Firmëtarët e Pavarësisë Gazetare: Rudina Dobi Kamera: Bledar Abazi Montazhi: Redi Veshi Familjarët e Ismail Qemalit: Kleoniqi Jaupllari, Juxhin Jaupll...

VLORE....PERUROHET BUSTI I ISMAIL QEMALIT...REAL RTV
VLORE....PERUROHET BUSTI I ISMAIL QEMALIT...REAL RTV

Petrit Lulo ft Fahrije Zogaj - Nje Komb nje Flamur (Official Video HD)
Petrit Lulo ft Fahrije Zogaj - Nje Komb nje Flamur (Official Video HD)

Petrit Lulo ft Fahrije Zogaj - Nje Komb nje Flamur (Official Video) Facebook - https://facebook.com/PetritLuloOfficial Teksti - Arben Duka Kompozimi - Al...

Cili je ti more burre! Ismail Bej Vlora
Cili je ti more burre! Ismail Bej Vlora

Kjo Kenge Esht Ber Per Ismail Qemalin Bej Vlore.

Niperit e Ismail Qemalit teke Familja Jashari dhe Buletini -Kosove Nentore 2012
Niperit e Ismail Qemalit teke Familja Jashari dhe Buletini -Kosove Nentore 2012

Niperit e Ismail Bej Vlores teke Familja Jashari dhe Boletini - Kosove Nentore 2012.Me rastin e 100 vjetorit te Shpalljes se Pavarsise.

Ariana Vlora - Mbesa e Ismail Qemalit - në emisionin Parfume - TV Scan - 2012
Ariana Vlora - Mbesa e Ismail Qemalit - në emisionin Parfume - TV Scan - 2012

Ariana Vlora TV Scan - emisioni Parfume Mbesa e Ismail bej Vlores (Ismail Qemali) TV Scan, Korrik 2012.

A1 Report - 28 Nëntori, në Vlorë Nishani Rama dhe Meta. Mungon opozita
A1 Report - 28 Nëntori, në Vlorë Nishani Rama dhe Meta. Mungon opozita

TIRANE- Sot festohet 101 vjetori i Pavarësisë. Vlora, aty ku më 28 nëntor 1912 Ismail Qemali ngriti flamurin e pavarësisë, gjatë gjithë ditë është kryeqendra...

Ngritja e flamurit në Vlorë - Vizion Plus - News - Lajme
Ngritja e flamurit në Vlorë - Vizion Plus - News - Lajme

Ashtu si 100 vjet me pare ne sheshin e Flamurit ne Vlorë jane bashkuar shqiptaret e Tiranes, Prishtinës, Shkupit, Podgoricës për te kremtuar një shekull pava...

Ledjan Xhelilaj UNIVERSITETI "ISMAIL QEMALI" VLORE
Ledjan Xhelilaj UNIVERSITETI "ISMAIL QEMALI" VLORE

NGRITJA E FLAMURIT NË VLORË ME 28 NËNDOR 1912--'NËNTORI I DYTË '
NGRITJA E FLAMURIT NË VLORË ME 28 NËNDOR 1912--'NËNTORI I DYTË '

ismail qemali 1912. si i kundershtuan trimat shqiptar turqit
ismail qemali 1912. si i kundershtuan trimat shqiptar turqit

Si i kundershtuan trimat Shqipetare ushtrine turke per arestimin e Ismail Qemalit para se te ngrinte flamurin ne Vlore 1912.

VLORE MUZEU I PAVARSISE
VLORE MUZEU I PAVARSISE

Vizitoni oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota.

Dita e Flamurit ne Vlore - Vizion Plus - News - Lajme
Dita e Flamurit ne Vlore - Vizion Plus - News - Lajme

Pikërisht ne këtë godine ne qytetin e Vlorës qëndroi Ismail Qemali me qeverinë e pare, pas shpalljes se pavarësisë qe i dha fund pushtimit otoman. Prej vites...

Rrugëtimi i kalorësve drejt Vlorës - Vizion Plus - News - Lajme
Rrugëtimi i kalorësve drejt Vlorës - Vizion Plus - News - Lajme

Kalorësit e pavarësisë, ashtu siç kane nisur t'i quajnë rendom, vijojnë rrugëtimin drejt Vlorës. Nje dite me pare ata përshkuan qytetin e Durrësit, per t'u n...

A1 Report - Vlorë, DSHP mbyll 4 shkolla mungojnë kushtet higjieno-sanitare
A1 Report - Vlorë, DSHP mbyll 4 shkolla mungojnë kushtet higjieno-sanitare

VLORE- Katër shkolla në Vlorë janë mbyllur ditën e sotme nga Drejtoria e Shëndetit Publik për shkak se nuk përmbushin kushtet e nevojshme higjieno-sanitare. ...

Kenge Labe:PRITE VLORE BIRIN TENDE
Kenge Labe:PRITE VLORE BIRIN TENDE

Ne kuadrin e 100 vjetorit te shpalljes se pavaresise,Trupa e Teatrit Kombetar jep premieren:"ENDERRA E ISMAIL QEMALIT"me regji te Z.Spiro Duni.Grupi polifoni...

Oktapod - Pavaresia dhe Shqiptaret. Pj.1 - 28 Nentor 2014 - Vizion Plus - Talk Show
Oktapod - Pavaresia dhe Shqiptaret. Pj.1 - 28 Nentor 2014 - Vizion Plus - Talk Show

http://vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Pavaresia dhe Shqiptaret. Ne studio me Murat Basha, Nevila Nika, ...

Festohet pavarësia në Vlorë, Shqipëria 101 vjet shtet - News, Lajme - Vizion Plus
Festohet pavarësia në Vlorë, Shqipëria 101 vjet shtet - News, Lajme - Vizion Plus

http://vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Festohet sot në të gjithë vendin 101-vjetori i shpalljes së pavar...

Festimet për 100 vjetorin e pavarësisë në Durrës, Vlorë
Festimet për 100 vjetorin e pavarësisë në Durrës, Vlorë

Njëqind vjetori i pavarësisë është festuar në qytetet Vlorë, Durrës, Shkodër, Korçë, Peqin. Në sheshet kryesore është bërë ngritja e flamurit në mënyrë simbo...

102 vjetori i Pavarësisë së vendit, Nishani e Rama bashkë në Vlorë - News, Lajme - Vizion Plus
102 vjetori i Pavarësisë së vendit, Nishani e Rama bashkë në Vlorë - News, Lajme - Vizion Plus

http://vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Krerët e shtetit, presidenti i vendit Bujar Nishani, kryeministri...

100 Vjetori Pavarsise - Johnny_B ( Official Shqipet 2012)
100 Vjetori Pavarsise - Johnny_B ( Official Shqipet 2012)

Official fan page FACBOOK...http://facebook.com/JohnnyB.OFFICAL Ref:x2 Sot esht dit e madhe O enderr shqipetare Nuk sheh kund ne bote Shqiponje dy krenar...

MARIOLA KACANI-THOMA LOLI-KENGE PER ISMAIL QEMALIN--KONCERT NGA AGRON KONDI&KUSHTRIM NURAJ
MARIOLA KACANI-THOMA LOLI-KENGE PER ISMAIL QEMALIN--KONCERT NGA AGRON KONDI&KUSHTRIM NURAJ

KONCERT I ORGANIZUAR NGA AGRON KONDI & KUSHTRIM NURAJ ME RASTIN E 100 VJETORIT TE PAVARSISE NE ATHINE.LOKALI GALAZIO,KAFTAXHOGLU 46 KATO PATISIA. AGRON KONDI ...

Kush e ngriti flamurin? ... e verteta e fshehur
Kush e ngriti flamurin? ... e verteta e fshehur

Ismail Qemali nuk ishte ai që ngriti flamurin për herë të parë në Vlorë siç kemi mësuar deri më tani nga librat e komunizmit. E vërteta mund të mos i pëlqej ...

JAVA OLIMPIKE SHKOLLA 9-VJECARE "ISMAIL QEMALI"
JAVA OLIMPIKE SHKOLLA 9-VJECARE "ISMAIL QEMALI"

Kule komenton mbi Universitetin e Vlores
Kule komenton mbi Universitetin e Vlores

Rektori i Universitetit te Tiranes, dhe president i Rrjetit te Universiteteve Shqipfolese, profesor Dhori Kule, thote se propozimi i Universitetit te Vlores ...

VLORE MOJ BUKURI   KRENAR ALIRAJ
VLORE MOJ BUKURI KRENAR ALIRAJ

kenge e vlores per 100 vjetorin e pavarsis nga kengetari talentuar krenar aliraj.

"Në vend të Ismail Qemalit" - Vizion Plus - News - Lajme
"Në vend të Ismail Qemalit" - Vizion Plus - News - Lajme

Ne katin e dyte te muzeut te Vlorës aty ku 100 vjet me pare Ismail Qemali mblodhi qeverinë e pare shqiptare, janë ulur sot ministrat e kabinetet Berisha. Ne ...

Vlorë, rroba "gabi" në rrugën muze - News, Lajme - Vizion Plus
Vlorë, rroba "gabi" në rrugën muze - News, Lajme - Vizion Plus

http://vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Këto nuk janë pamje të tregut të rrobave të përdorura në ndonjë q...

Vlora, një dite para "pavarësisë" - Vizion Plus - News - Lajme
Vlora, një dite para "pavarësisë" - Vizion Plus - News - Lajme

Jane me mijera shqiptaret qe sot nderojnë kontributin e burrave qe ne 28 nentor ngritën flamurin shqiptar ne Vlore. Kurioze, krenare, entuziaste ata shohin S...

Qeveria e Vlorës ne dokumente - Vizion Plus - News - Lajme
Qeveria e Vlorës ne dokumente - Vizion Plus - News - Lajme

Këto dokumente qe shihni i përkasin fondit prej gati 1 mije fletësh te tilla te qeverise se përkohshme te Vlorës. Siç duket ne shume nga këto letra, është ve...

Promovimi i librit "Diplomacia e Ismail Kemal bej Vlorës..."  të prof.dr.Eqremi Zenelaj
Promovimi i librit "Diplomacia e Ismail Kemal bej Vlorës..." të prof.dr.Eqremi Zenelaj

Promovimi i librit "Diplomacia e Ismail Kemal bej Vlorës, rivalitetet e brendshme dhe rruga e pavarsisë 1912-1913" të prof.dr.Eqremi Zenelaj dhe ekspozita fo...

Related Producers: vizionplusalbaniashqiptarjatv392stfgemapo01rtvoranews1andshqiptarikengelabezelo972ledjanxhelilaj1florivlore2012albatradeplusjohnny13hiphopbvcJ3Ul_ncuE2AE11VzZog2eR0LWdkIbJTYj5ahMx33wApvzzYyFe5YH9RBLuq-n6Qzeriamerikeslulnazaj1betasupervideoslorietspetritluloofficialgjergjsadirajbl00dyalb0nyvinnyvellezeritrexhepiarkivashqip1970940shoqatamdcthisisnoizyendrichannelrealvloretheurbancovertringdigitaltvarfissofficialJezQ10dTM0pX4Zwspr_8iw

Find the Videos, Producers, & Vloggers You Want Faster