vidgrids.com : Online Video Search & Discovery Engine :

Kenge Dibrane Videos

KENGE DIBRANE. festivli folklorik ghirokaster 1983 fiknete hoxha.valle dritash per fitore
KENGE DIBRANE. festivli folklorik ghirokaster 1983 fiknete hoxha.valle dritash per fitore

festivli folklorik ghirokaster 1983 fiknete hoxha.valle dritash per fitore kenge dibrene.

Kenge Dibrane. Lirie Rasha.Isuf Tusha ne fyell. festivali folklorik Ghirokaster 1983
Kenge Dibrane. Lirie Rasha.Isuf Tusha ne fyell. festivali folklorik Ghirokaster 1983

lirie rasha caje poleshi. ne fyell mjeshtri ISUF TUSHA bashk me xhemal noka.sul drizi.hysni amati.

Liri Rasha - dasma dibrane 2013
Liri Rasha - dasma dibrane 2013

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e s...

VALLE E BUKUR DIBRANE
VALLE E BUKUR DIBRANE

Vera Laçi dhe Afrim Hajdari - Mullixhiu (kenge popullore dibrane)
Vera Laçi dhe Afrim Hajdari - Mullixhiu (kenge popullore dibrane)

Samir Shehu - Potpuri Dibrane
Samir Shehu - Potpuri Dibrane

Mbasi se paska vendom kush ne internet njer ctej po e vendoj on Samir Shehu - Potpuri Dibrane.

kenge dibrane me dajre.3gp
kenge dibrane me dajre.3gp

dj cimi.

kenge dibrane me daire 2.3gp
kenge dibrane me daire 2.3gp

dj cimi.

04 POTPURI DIBRANE E TALLAVA VETE ME THE TE DUA, MOJ XHEMILE, AH LE LE , KUR KENGA COHET PESHE
04 POTPURI DIBRANE E TALLAVA VETE ME THE TE DUA, MOJ XHEMILE, AH LE LE , KUR KENGA COHET PESHE

Publishing : Super Sonic Shpk All Rights Reserved (P) & (C) Super Sonic Shpk https://facebook.com/supersonictelevizion super-sonic.tv 2014.

dasem dibrane
dasem dibrane

bilal dani rakip pashnjari QIFTELI KENG DIBRANE zakintho 11.wmv cidhen peshkopi
bilal dani rakip pashnjari QIFTELI KENG DIBRANE zakintho 11.wmv cidhen peshkopi

bilal dani rakip pashnjari QIFTELI KENG DIBRANE zakintho 11.wmv.

Rexhep Jashari-kenge me motive dibrane- Mahmut Daci
Rexhep Jashari-kenge me motive dibrane- Mahmut Daci

Percjelle me qifteli nga instrumentisti i shquar Afrim Leka .Kjo kenge eshte kenduar me heret nga rapsodi i njohur dibran AZIZ NDREU kenget e te cilit do te ...

Muzik Dibrane cuca vesh fustan jeshile-MIX DJ SONI
DASMA DIBRANE 2013
DASMA DIBRANE 2013

Hajde Jasha Dibra.

Kolazh instrumental(Kenge folklorike dibrane) - Version akustik
Kolazh instrumental(Kenge folklorike dibrane) - Version akustik

Ky eshte nje kolazh instrumental i krijuar ne version akustik.. 1- Fusha e Korabit 2- Kur e percolla ylberin Uroj te pelqehet edhe nga ana juaj. :)

manjola nallbani  potpuri dibrane
manjola nallbani potpuri dibrane

HASHIM SHALA ZEJNULLAH BAJRAMI & Malet e Dibres
HASHIM SHALA ZEJNULLAH BAJRAMI & Malet e Dibres

Kenge folklorike.

Valle Dibrane të vjetra (1961)!!!
Valle Dibrane të vjetra (1961)!!!

Filmi tepër i dobët ndoshta i njihni ,ndoshta jo!! (Merr pjese Mirdita dhe Puka)

VALLJA E DIBRES LIVE NE DASEM
VALLJA E DIBRES LIVE NE DASEM

Tonin Tershana - Vashe Dibrane
Tonin Tershana - Vashe Dibrane

Kenge Popullore nga Tonin Tershana.

Kenge per Pocestin, Dibër
Kenge per Pocestin, Dibër

Përshëndetje nga Medat Burnazi për të gjithë bashkëfshatarët e mi.

Kenge per krahinen e Dibres qe gjendet ne rreze te malit Korab
Kenge per krahinen e Dibres qe gjendet ne rreze te malit Korab

Kenge per Enver Hoxhen (Dibër) - Malet E Dibrës
Kenge per Enver Hoxhen (Dibër) - Malet E Dibrës

Nuk jam Enverist, thjesht po i hedh keto kenge meqe jane te rralla dhe mund te kete ndonje nostalgjik. -uploaded in HD at http://TunesToTube.com.

Hajredin Pasha ( nga kengetare Dibrane)
Hajredin Pasha ( nga kengetare Dibrane)

Vellezerit Ibrahim dhe Elmaz Lala nga Dibra e Madhe, kendojne kengen e Hajredin Pashes ne nje Ode Burrash.

cifteli rakip pashnjari bilal dani keng dibrane zakintho.wmv cidhen peshkopi
cifteli rakip pashnjari bilal dani keng dibrane zakintho.wmv cidhen peshkopi

cifteli rakip pashnjari bilal dani zakintho.

Asim Hoxha Potpuri Dibrane
Asim Hoxha Potpuri Dibrane

Dy Kenge Popullore.

A1 Report - Çelet edicioni i 20 i "Odës Dibrane" takimi tradicional i trevave shqiptare
A1 Report - Çelet edicioni i 20 i "Odës Dibrane" takimi tradicional i trevave shqiptare

PESHKOPI - Ka startuar edicioni i 20 i "Odës Dibrane" në qytetin e Peshkopisë. Në këtë edicion ka pjesëmarrje të artistëve të trevave shqiptare të ardhura ng...

BLEDAR KACA. XHEMAL NOKA.LUBJANA.DASEM DIBRANE .TALLAVA LIVE. wmv
BLEDAR KACA. XHEMAL NOKA.LUBJANA.DASEM DIBRANE .TALLAVA LIVE. wmv

BLEDAR KACA. XHEMAL NOKA.LUBJANA.DASEM DIBRANE .TALLAVA LIVE.

Dibër e Madhe, 28 Shtator 2013
Dibër e Madhe, 28 Shtator 2013

Dibër e Madhe, 28 Shtator 2013. Organizim madhështor me rastin e 100-vjetorit të kryengritjes së Dibrës, 1913-2013, nga pushtuesit ortodoksë serbë.

Kenge per Enver Hoxhen (Dibër) - Të Më Bëhesh Por Si Shqipe Mali
Kenge per Enver Hoxhen (Dibër) - Të Më Bëhesh Por Si Shqipe Mali

Nuk jam Enverist, thjesht po i hedh keto kenge meqe jane te rralla dhe mund te kete ndonje nostalgjik. -uploaded in HD at http://tunestotube.com.

Rati - Hajredin Pasha , Xhamadani Vija Vija, Kuq e Zi, Ajshe (Live 2014)
Rati - Hajredin Pasha , Xhamadani Vija Vija, Kuq e Zi, Ajshe (Live 2014)

Rati Live Kenge Dibrane.

Dasma Dibrane me muzik Techno - Techno Music In a Wedding
Dasma Dibrane me muzik Techno - Techno Music In a Wedding

Dhandri osht DJ.

Shkurte Fejza - Djemt e Dibres marrin hak (1989)
Shkurte Fejza - Djemt e Dibres marrin hak (1989)

Albumi : Oj Kosovë, Nana ime (1989)

Valle burrash dibrane - Elez Isufi
Valle burrash dibrane - Elez Isufi

Ekzekuton grupi i valletareve te shkolles "Vajdin Lamaj" Domje shoqerojne kengetaret Nexhip Dida & Osman Hasa.

Sinan Hoxha & Ermal Fejzullahu - Hajredin Pasha
Sinan Hoxha & Ermal Fejzullahu - Hajredin Pasha

Ekskluzivisht nga Super Star Records http://facebook.com/SuperStarAlbania.

Xheni - Kenge Gurbeti - (Official)
Xheni - Kenge Gurbeti - (Official)

Xheni Moj Dibrane Studio Erol 5 Produksioni Beni 1995 Copyright: Beni Production 2013 Facebook: https://facebook.com/pages/Beni-Production/11890714818028...

Një mbrëmje me odën dibrane - News, Lajme - Vizion Plus
Një mbrëmje me odën dibrane - News, Lajme - Vizion Plus

http://vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Në pallatin e Kulturës "Haki Stërmilli" në Peshkopi u zhvillua ed...

Liri Rasha - Malet e Dibrës janë mbushur me borë
Liri Rasha - Malet e Dibrës janë mbushur me borë

Liri Rasha Jushi eshte nje kengetare shume e talentuar e cila rrjedh nga nje treve burrnie siç eshte ajo e Dibres. Shkollen fillore e ka kryer ne fshatin e s...

Dine Hoxha: Pari i Dibres
Dine Hoxha: Pari i Dibres

Kenga e Dine Hoxhes!

Keng gyrbeti me qifteli
Keng gyrbeti me qifteli

Keng gyrbeti me qifteli.

A1 Report - Dibër, përfundon edicioni i 19-të i festivalit "Oda dibrane"
A1 Report - Dibër, përfundon edicioni i 19-të i festivalit "Oda dibrane"

DIBER- Pas 2 netëve me radhë, përfundon edicioni i 19-të i festivalit "Oda dibrane", një manifestim kulturor, i cili organizohet çdo vit në qytetin e Peshkop...

Rruga e Dibres
Rruga e Dibres

Festivali i 11-te i kenges ne Radio Televizion, Dhjetor 1972. Kenga: Rruga e Dibres. Kompozitor Alfons Ballici. Kendon Sherif Merdani dhe grupi: Fation Peni,...

Dibosick jom reper (kenga magjike 2009)☆☆☆☆☆
Dibosick jom reper (kenga magjike 2009)☆☆☆☆☆

Dibosick jom reper (kenga magjike 2009) ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------...

Mifterim Kupa & Fatmir Daku - ne dasem dibrane
Mifterim Kupa & Fatmir Daku - ne dasem dibrane

Mifterim Kupa eshte nga Peshkopia dhe ka kenduar pothuajse ne te gjithe ansambled e veriut edhe ne shume dasma. Shqip Humor Qumili shaka sharki qiftelija Dri...

100 vjetori i Kongresit te Dibres (Dibra.TV)
100 vjetori i Kongresit te Dibres (Dibra.TV)

Në qendrën për kulturë në Dibër me fillim në ora 20 nesër në mbrëmje fillon manifestrimi I shënimit të 100 vjetorit të kongresit të dibrës, I cili është mbaj...

B2N Reklama Kenga Magjike 2009 ☆☆☆☆☆
B2N Reklama Kenga Magjike 2009 ☆☆☆☆☆

B2N Reklama Kenga Magjike 2009-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------...

GOLLOBORDA RUMELI - STUDENA & SUZANA MIX
GOLLOBORDA RUMELI - STUDENA & SUZANA MIX

Albania.

Ansambli Shota - Valle me motive nga Dibra
Ansambli Shota - Valle me motive nga Dibra

Valle me Motive nga Dibra, interpretuar nga Ansambli Kombëtar i këngëve dhe valleve "SHOTA" me koreografi te Zeki Kastratit.

Related Producers: zakealiashqiptarjatvtban001cimilushi2011gridik2006YGmqgDcrhSfFsj5VKpoUngdjshupi1969mfxprosuperstaralbaniaalbaniiangiirl015orientalistiBua1_dhbRVWf8WPyZsva-Q1dcoder1vizionplusalbaniamultimemliinkas2009mjeku1985atlidemaFTY0w9AJ8qJHR9p9SsjbYwvanche1emilprodanithiziznerysuspcetproductione3xYb5_tjaj2mA4ov1dDIgkitaristi01manjolanallbaniedisonveliajasharirexhepstvfolkkastriotdibranidmetushajjbnLyvkUdkmiuvlyo_0aGwbanialb89lktY3YaN7WBFeruzKe5T-Aburimproi1qJn6iz29-PaJX-y2BrUT8Aedmond69696969691972patrick1972bl3ndi

Find the Videos, Producers, & Vloggers You Want Faster